KATEGORİYE
GÖRE SIRALA
SERİYE
GÖRE SIRALA

Gürallar ArtCraft, yeni döneme yepyeni bir isim ile “merhaba” diyor.

Türkiye sofra camı üreticisi Gürallar, global marka olma yolunda kurumsal kimliğini yeniliyor. ArtCraft markasını geleceğe LAV ismiyle taşıma kararı alan Gürallar Grubu, yeni markası ve kurumsal imajıyla dinamik, samimi ve iletişimi daha güçlü interaktif bir yapıya bürünecek.

1996 yılında ateşlediği cam ocağı ile birlikte faaliyete geçen Gürallar ArtCraft, yerli ve yabancı pazarda etkisini artırmak ve geleceğin kalıcı markaları arasına girmek üzere kurumsal kimliğinde yenilemeye gitti. Sektörün genç markalarından biri olmasına rağmen Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden biri konumunda bulunan ArtCraft, bundan böyle LAV markası altında üretimini sürdürecek.

Logo ve amblem değişikliğinin yanı sıra pazarlama süreçlerinde de yapılacak yeniliklerle geleceğin güçlü markaları arasında yer alma hedefinde olan LAV, şirketin genç ve dinamik ruhunu da yansıtacağı, “En tarz arkadaş” konsepti çerçevesinde geliştireceği güçlü, samimi ve modern marka imajıyla sektöre farklılık getirmeyi hedefliyor.

Yenilenen kimliğin ayrıntıları hakkında bilgi veren Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral, “LAV, cezbedici ve sofistike ayrıntılarıyla ışık saçan ve her daim genç kalan bir marka olacak. Tıpkı şirketimiz gibi. LAV ile kadınlar başta olmak üzere tüm kullanıcılar için güvenilir, beğenilen, havalı, ilham alınan, takip edilen “tarz bir arkadaş” yaratmak, insanların yaşamına stil katmak istedik. Tüketiciyle güçlü bir iletişim kurmayı hedefliyoruz. Bu nedenle LAV sadece bir ürün tedarikçisi gibi davranmayacak. Aynı zamanda stil ipuçları, yaşam tüyoları ve parlak fikirler veren samimi bir arkadaş olacak” dedi.

Yenilenmek, kalıcı olmanın birinci kuralı

Cam sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olarak, kalıcı bir marka yaratmanın önemine değinen Esin Güral, “Türkiye’nin ve dünyanın en büyük sofra camı üreticilerinden biriyiz. Kütahya’da bulunan toplam 300 bin metrekare alan üzerinde kurulu 2 üretim tesisimizde günde 2 milyon adede ulaşan üretimimiz ile Türkiye’deki monopolü kıran şirketimiz, dünya üreticileri arasında 6. sırada yer alıyor. Toplamda 3500 kalem ürün ile 130 ülkeye ihracat yapıyoruz. Sektörde sağlam ve geleceğe uzanabilecek güçlü bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve müşteri memnuniyetini bir adım daha ileri taşımak için kimliğimizi yenilemeye karar verdik. Çünkü gelecekte de güçlü ve kalıcı olmak için yenilenmek şart. LAV markamızın kurumsal kimlik çalışmaları için 2 Milyon dolar yatırım yapıldı. Yeni markamızla birlikte %33 olan Türkiye Pazar payını 2 yıl içerisinde %10 arttırmayı hedefliyoruz. ” şeklinde konuştu.

Yenilikçi bakış açımız sektöre yön veriyor

Gürallar ArtCraft markasıyla Türkiye’deki tekeli kırdıklarını belirten Esin Güral, “18 yıldır sektörün yapısını değiştiren çalışma anlayışımızın merkezinde ‘yenilikçi bakış açımız’ yatıyor. Gürallar olarak, daima farklılaşan ihtiyaçlara en iyi ürünü sunmak hedefinde olduk. Bunun için de yurt içinde ve yurt dışında yer alan pek çok üniversite ile ortak Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Böylece üstün özellikli cam ve nitelikli üretime imkân tanıyacak kalıp geliştirmelerine destek verdik” dedi. Güral, “2001’de kurduğumuz teknoparkımız ile cam üretimindeki yeni teknolojiler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Camın yanı sıra üretim yapan makinelerin de tasarım ve üretimini kendimiz gerçekleştiriyoruz” diyerek, Gürallar’ın inovatif bakış açısının en önemli adımlarından birinin LAV olduğunu dile getirdi.  

“Yeni kimlik pazarlama gücümüzü artıracak”

LAV’ın tasarım ve kalitesinin yanı sıra yeni kimliği ve ses tonu ile pazarlama faaliyetlerine de güç getireceğine değinen Esin Güral, “Günümüzde tüketici beklentileri çok yüksek. Kullandığı markadan maksimum fayda bekliyor. Fonksiyonellik ve kalitenin yanı sıra onunla iletişim kurmak ve ona danışmak ve hatta onun dünyasının içinde olmak istiyor. Artık ürünüyle özdeşleşen, bütünleşen bir tüketiciden söz ediyoruz. LAV bu eğilimde bizim çok daha kolay iletişim kurmamıza, beklentileri hızla ölçümlememize ve tüm süreçlerde güncelleme faaliyetlerinde sonuca hızlı ulaşmamıza yardımcı olacak” dedi.

En Tarz Arkadaş: LAV

Gürallar’ın, logosu, renkleri ve ambalaj tasarımına kadar yeni yüzü LAV, kadınlar başta olmak üzere tüm kullanıcılarının en samimi, en tarz ve dinamik arkadaşı olmayı hedefliyor. Adını cam şekillendirmenin en önemli enerjisi ateş ve camın hammaddesinin bir araya geldiği kızgın cam hamurundan alan LAV, aynı zamanda ateşin ve camın insan hayatındaki vazgeçilmez yerini de simgeliyor.

Tüm ürün gamında tek bir dil ve yaklaşım oluşturan LAV, samimi ve bir o kadar zarif ve güven verici bir marka olarak konumlandırılırken, cezbedici ve sofistike yaklaşımlarıyla da yaşamın içinde daha aktif şekilde yer alacak. LAV, sadece bir ürün tedarikçisi gibi davranmayacak. Stiline özen gösteren tüketicileri ile sürekli iletişim kuran, onlara trend ipuçları, yaşam tüyoları ve parlak fikirler veren samimi bir arkadaş olacak.