KATEGORİYE
GÖRE SIRALA
SERİYE
GÖRE SIRALA

LAV İhracat Yaptığı Ülke Sayısını 138’e Çıkarttı.

Dünyada 6. büyük cam üreticisi olan LAV, 13-17 Şubat tarihlerinde Almanya-Frankurt’ta düzenlenenuluslararası mobilya, dekorasyon, aksesuar ve hediyelik eşya fuarı Ambiente’de uluslarası iş ortaklarıyla buluştu. 94 ülkenin katıldığı fuarda LAV, ihracat yaptığı ülkelere 8 tanesini daha ekledi.  lav ambiance

Dünyanın sayılı cam üreticilerinden LAV, sektörün en önemli duraklarından Almanya- Frankurt’ta 13-17 Şubat tarihlerinde düzenlenen Ambiente Fuarı’na katıldı.

18 yıldır fuara katılan LAV, Ambiente’deki 330 metrekarelik standında uluslararası iş ortaklarını ve fuar ziyaretçilerini ağırladı. Camın ışıltısını sofralara taşıyan LAV koleksiyonları, uluslararası sektör profesyonellerinin büyük beğenisini topladı.

Sektörün en önemli fuarının ardından açıklamada bulunan LAV Genel Müdürü Tuğrul Baran, “Sektörün en önemli fuarlarından Ambiente’de bir Türk markasının özgün tasarımlarını sergilemekten büyük onur duyduk. Fuarda yeni iş ortaklıkları kurma fırsatımız oldu, yeni pazarlara açılıyoruz. Çad, Madagaskar, Küba, Bahama, Seyşeller, Afganistan, Jamayika, Mauritius ülkeleriyle ihracat çalışmalarına başladık. Bu paralelde 2015 yılı için ihracatta toplam %10 büyüme hedefliyoruz” diye bilgi verdi.

Fuarda en çok ilgi gören LAV ürünlerini de özetleyen Baran, “Fuarda hem sade hem dekorlu tasarımlarımız büyük ilgi gördü. Farklı ülkelerin ziyaretçileri farklı ürün gruplarına ilgi gösterdi. Örneğin, Avrupa ve Afrika müşterileri bu sene renkli ürünlerde daha pastel tonlarını tercih ederken, Uzak Doğu pazarı canlı ve neon renklere, İngiltere ise altın dekorlu ürünlere yöneldi. Bira bardaklarında kulplu bardakların yerini yavaş yavaş daha ince kulpsuz silindirik formlara bıraktığını gözlemledik. Ayrıca hobi olarak da yemek yapmaya eğilim arttığından cam servis ve cam saklama kaplarına, cam kavanozlara ilgi yüksekti.”

Sektörün en önemli ticaret platformlarından biri olan Ambiente 2015’e 94 ülkeden, 4.811 civarında firma ve yaklaşık 135.000 ziyaretçi katıldı.